FAQ

W przypadku problemów technicznych z programem AutoPilot, zapraszamy do lektury najczęściej zadawanych pytań (FAQ).
Jeśli jednak nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje wątpliwości związane z użytkowaniem AutoPilota, zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem drogą mailową: serwis@autopilot.pl lub telefoniczną: (42) 633 08 84

Sekcja najczęściej zadawanych pytań.

1. Instalowanie programu AutoPilot

2. Aktywacja programu AutoPilot

3. Użytkowanie programu AutoPilot

4. Czy jest wersja AutoPilota na system Symbian, Android i na zwykłe komputery stacjonarne?

5. Co to jest PDA i PND?

 

1. Instalowanie programu AutoPilot

Po dokonaniu aktualizacji AutoPilota program mi się nie uruchamia.

Odinstaluj AutoPilota i usuń wszelkie pliki pozostałe po instalacji. Nie musisz usuwać map oraz usuwać swoich Ulubionych znajdujących się w katalogu Favourites. Zainstaluj jeszcze raz program i wpisz klucz licencji.
Jeśli dalej masz problemy z aktualizacja skontaktuj się z serwis@autopilot.pl .

 

2. Aktywacja programu AutoPilot

Mam problem z aktywacja programu AutoPilot

Najczęstsze problemy z aktywacją to pomyłka przy wpisywaniu klucza aktywacyjnego. W tym przypadku proszę zwrócić szczególną uwagę na najczęściej popełniane pomyłki cyfr i liter np. 0/O/Q. Częstym błędem jest również zamiana kolejności dwóch kolejnych znaków. Sprawdź zatem dokładnie wpisywany klucz aktywacyjny i powtórz aktywacje.

Otrzymany klucz produktu/licencji nie działa.

Najczęstsze problemy to pomyłka przy wpisywaniu klucza produktu/licencji. W tym przypadku proszę zwrócić szczególną uwagę na kolejność wpisywania numeru, we wszystkich stosowanych przez nas kodach małe i wielkie litery są traktowane tak samo. Jeżeli po dokładnym sprawdzeniu, klucz produktu/licencji nadal pozostaje nieaktywny, w takim przypadku skontaktuj się z nami i przedstaw swój problem.

Zgubiłem klucz licencji, co mam zrobić?

W przypadku utraty numeru licencji należy sprawdzić swoje konto pocztowe, każdy użytkownik podaje swój adres mailowy podczas procesu aktywacji produktu. Numer licencji wyświetlany jest na stronie aktywacyjnej oraz automatycznie wysyłany na podany przez użytkownika mail. Klucz licencji jest nierozerwalnie związany z kluczem produktu oraz twoim urządzeniem. Jeżeli nie możesz znaleźć maila z numerem licencji, skontaktuj się z nami i przedstaw swój problem.

Moje urządzenie zostało uszkodzone. Czy mogę zainstalować program na nowym sprzęcie?

Program AutoPilot może być zainstalowany tylko na jednym urządzeniu. W przypadku zgubienia lub uszkodzenia sprzętu skontaktuj się z nami i przedstaw swój problem.

 

3. Użytkowanie programu AutoPilot

Czy Autopilot działa bez GPS?

Tak. Działa wówczas jak mapa elektroniczna, którą można przesuwać, powiększać i zmniejszać. Pozwala również znajdować adresy i punkty użyteczności publicznej (POI) oraz wyznaczać trasy planowanej podróży. Bez odbiornika GPS AutoPilot nie będzie jednak w stanie pokazywać „na bieżąco” pozycji, w której znajduje się pojazd ani też podawać automatycznie komunikatów głosowych o zbliżających się miejscach kolejnych manewrów.

Czy jest demo AutoPilota?

Tak. Wszyscy zainteresowani AutoPilotem mają możliwość przetestowania programu. Wystarczy zgłosić chęć otrzymania tymczasowej wersji AutoPilota, poprzez wypełnienie i wysłanie formularza znajdującego się na stronie http://www.autopilot.pl/demo . Na wskazany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość ze wskazówkami w jaki sposób zainstalować testową wersję programu. Demo jest w pełni funkcjonalną wersją aplikacji działającą przez 10 dni od momentu instalacji.

Słaby sygnał GPS uniemożliwia korzystanie z nawigacji satelitarnej

Antena GPS umieszczona jest w złym miejscu, należy ja umieścić w miejscu, które zapewni jak najczystszy odbiór. (np. deska rozdzielcza). Jeżeli pomimo to występują zakłócenia w odbiorze sygnału, może to być spowodowane bliskością innych urządzeń elektronicznych lub rodzajem przedniej szyby (szyba metalizowana lub podgrzewana). Należy wówczas wyposażyć odbiornik GPS w antenę zewnętrzną.

 

4. Czy jest wersja AutoPilota na system Symbian, Android i na zwykłe komputery stacjonarne?

Nie. AutoPilot jest kompatybilny z następującymi systemami:

- System operacyjny: Pocket PC 2003, Windows Mobile 5 lub nowszy, Windows CE .NET 4.2 lub nowszy.

- Wymagane wolne miejsce na karcie pamięci:

– 160 MB (AutoPilot Polska)

- 2GB (AutoPilot Europa).

- Ekran dotykowy (VGA, QVGA, 240×240 px).

Komputer stacjonarny jest potrzebny do przeprowadzenia samej instalacji programu.

 

5. Co to jest PDA i PND?

PDA

Skrót PDA oznacza dosłownie „osobisty asystent cyfrowy” (z ang. personal digital assistant), a kryje za sobą urządzenie popularnie nazywane „palmtopem” lub „pocket PC”, czyli komputer kieszonkowy. Jak sama nazwa wskazuje jest to niewielkich rozmiarów (kilka na kilkanaście cm) komputer. Przyjazny rozmiar okupuje oczywiście mniejszymi możliwościami od swych większych kuzynów – komputerów stacjonarnych i notebooków. Doskonale jednak sprawdza się w zadaniach, do których został powołany, a które odzwierciedla jego angielska nazwa, „asystent”. Jest bowiem niczym mobilne biuro. Posiada oragnizer, kalkulator i zegar. Oferuje możliwość stworzenia dokumentu tekstowego, arkusza kalkulacyjnego, przeglądania zdjęć, odtwarzania muzyki i filmów. Opcja podłączenia do Internetu (także bezprzewodowo – technologia WiFi), pozwala odbierać i wysyłać e-maile, a moduł GSM wykonywać połączenia telefoniczne. Wszystko to przy łatwej obsłudze dzięki dotykowemu ekranowi, po którym poruszamy się przy pomocy niewielkiego rysika. Na końcu wreszcie zaznaczyć trzeba, że większość modeli PDA jest obecnie wyposażonych w odbiornik GPS. Dzięki niemu oraz możliwości wgrania map cyfrowych na kartę pamięci urządzenia, PDA jest wykorzystywane do nawigacji satelitarnej. Co więcej, ostatnio wielu użytkowników możliwość nawigacji uznaje za jedną z najważniejszych funkcji takiego urządzenia.

PND

PND to drugi rodzaj przenośnych urządzeń do nawigacji GPS. Dosłownie przetłumaczyć można ten skrót jako osobiste urządzenie do nawigacji (ang. personal navigation device). Nazwa ta doskonale odzwierciedla jego charakter, jest to bowiem urządzenie dedykowane do nawigacji, wyposażone w odbiornik GPS oraz mapy cyfrowe. Cecha ta właśnie zasadniczo odróżnia PND od PDA. Podczas gdy w tych drugich nawigacja jest tylko jedną z wielu ich funkcji (wcale nie najważniejszą), PND są to urządzenia poświęcone jej w całości. Tak, jak PDA wywodzą się od zwykłych komputerów, tak PND od prostych odbiorników GPS. Swoim rodowodem sięgają połowy lat 80-tych ubiegłego stulecia, kiedy powstawały pierwsze urządzenia wskazujące pozycję odbiornika na wbudowanej mapie. Obecnie, większość PND wyposażonych jest także w funkcje odtwarzaczy multimedialnych – można na nich wyświetlić zdjęcia, posłuchać muzyki czy obejrzeć film. Rozmiarami urządzenia te przypominają PDA, choć często są od nich nieco większe. Niektórzy producenci sprzętu typu PND, wyposażając swoje produkty w większy niż w PDA ekran dotykowy starają się jak najbardziej ułatwić swoim klientom proces nawigacji. Duży ekran jest szczególnie przydatny podczas kierowania pojazdem. Umożliwia bowiem jednoczesne prowadzenie samochodu i obsługiwanie urządzenia – tylko przy pomocy palca. W przypadku większości PDA jest to niemożliwe ze względu na mały ekran i konieczność posługiwania się rysikiem.