O firmie

Firma

Cartall jest jednym z najdłużej działających w Polsce wydawnictw multimedialnych. Powstał w 1994 roku i jako pierwszy wydawać zaczął cyfrowe mapy drogowe, zarówno Polski, jak i Europy. Również jako pierwszy, w programach z serii Nawigator, umożliwił wysyłanie mapy Polski do przenoµnych odbiorników GPS. Cartall rozwija się wraz z potrzebami użytkowników.

Historia

Pierwszym sukcesem młodej firmy było nawiązanie w współpracy z niemieckim potentatem na rynku oprogramowania – Topware AG. Dla niemieckiego klienta stworzono cyfrową mapę Niemiec pod nazwą D-Atlas, sprzedawaną w sieciach Media Markt i Kaufhof. W 1996 roku Cartall wydał multimedialne programy edukacyjne na płytach CD-ROM: Atlas Świata, Historię Powszechną i Encyklopedię Przyrody. W wersji CD-ROM wydano także wszystkie mapy cyfrowe. Produkt ten był wówczas najpopularniejszym programem na polskim rynku (wg PC World). Kolejny etap działalności firmy, to zainteresowanie nawigacją GPS.

Mapy i rozwój

Głównym zasobem firmy jest unikalna baza cyfrowych danych kartograficznych Polski, zawierająca największy i najdokładniejszy zbiór 897 planów miast, 5380 planów miejscowości oraz sieć 669 000 km dróg i ulic.

Sztab specjalistów pracujących w firmie Cartall tak wykorzystuje zasoby firmy, aby powstające pod jej marką produkty zaspokajały jak najbardziej rozbudowane spektrum potrzeb związanych z danymi mapowymi – od codziennego przemieszczania się po zarządzanie transportem i dystrybucją.

Te same dane wykorzystywane są również w zaawansowanych aplikacjach i rozwiązaniach przeznaczonych dla biznesu, znajdujących się w ofercie firmy Emapa.